Museum Nienoord is Eerste en Tweede Paasdag open tussen 11.00 en 17.00 uur!
Eerste Paasdag
Op zondag 20 april is er tussen 16.00 en 17.00 uur er een extra activiteit in het kader van de nieuwe tentoonstelling “Beek in Beeld”: een Kunstenaarsbijeenkomst met museumbezoekers.
De exposanten Erik van Ommen, Wikje Schoon en Wout Wachtmeester komen vertellen over de expositie. In hun kunst nemen zij de museumbezoekers mee langs de Drentsche Aa, die zij de afgelopen anderhalf jaar vastlegden en nu op Nienoord tonen. Hierbij delen ze ook de bijzonderheden van hun vak met de aanwezigen bod. Erik van Ommen bij de reductiehoutsnede en een Japanse houtsnede, Wikje Schoon bij haar bronzen beeld van een wolf. Middels video’s en foto’s gunnen ze de aanwezigen een kijkje in hun atelier.
>>> Naast de reguliere entree is er een toeslag van € 2,- p.p. voor de onkosten bij deze lezing.
Voor volgende evenementen in en rond deze tentoonstelling: zie Beek in Beeld
Tweede Paasdag
Op maandag 21 april organiseren Museum Nienoord en de Historische Kring gemeente Leek e.o. een boekenmarkt op de Borg Nienoord. Van 11.00 uur tot 17.00 uur is een ieder van harte welkom; de toegang tot de boekenmarkt is gratis.
Het aanbod bestaat deels uit reguliere tweedehands boeken voor een aantrekkelijk prijsje en waardevolle historische boeken uit de collecties van beide organisaties en uit privé-collecties.
De inbreng van zowel het Museum als de Historische Kring komt voort uit een herinventarisatie van hun collecties. Daarbij is besloten dat exemplaren die meervoudig in de collectie voorkomen verkocht kunnen worden. Alle boeken zijn van een goede kwaliteit en er zitten hele bijzondere exemplaren tussen.
Daarnaast worden de nieuwste uitgaven van de Historische Kring met een leuke korting aangeboden. De opbrengst komt ten goede aan beide organiserende instanties. Een bezoek is een mooie manier om invulling te geven aan de Tweede Paasdag in een aantrekkelijke historische omgeving.